Prolog

Z historických podkladů je patrné, že lidé se neumí poučit. Je bohužel proto nutné jim to pravidelně připomínat. Vždyť to všichni známe, když si malé dítě sáhne na sporák a spálí se, příště to udělá znovu. Jenže lidstvo není jeden organismus, ať už je toto přirovnání jakkoli lákavé, platí pro něj přece jen odlišná pravidla. Stejně nelze spojovat (organizovat) jednotlivé národy, voliče stejné strany či obyvatele jednoho domu. Taková skupina, ať už je jakkoli malá, když se “spálí”, příště to už neudělá. To dá rozum. Proto se jednotlivci učí z chyb druhých, ale lidé jako celek nikdy.

Z ne zcela pochopitelných důvodů je občas potřeba lidi někam postrčit. Je potřeba ukázat jim, co dělají špatně a co by měli dělat lépe. Důležité je přimět je, aby se nad svým počínáním zamysleli a následně jej změnili.

Tyto stránky nepřinášejí podněty k zamyšlení, od toho máme filozofy. Také nepřinášejí ideální rady, od toho jsou vizionáři. Zde se lze pouze dočíst co a jak dělat, aby to nebylo ještě horší, než už to je.

Co zde

Web se točí okolo svobodných technologií v oblasti výpočetní techniky a elektroniky obecně. Svobodný v tomto případě většinou znamená open-source nebo open-source hardware. Téma je to rozporné a o to tady jde. Přesvědčit všechny, jak se velmi pletou, když tyto technologie odmítají.

Pokud budete chtít komentovat články, bylo by hezké, kdybyste se v komentáři hezky představili a vůbec se chovali slušně.

O mně

Najít si kontakt na mě není pro nikoho zvídavého těžké. Najdou se i jiné projekty, kterých se účastním, zkuste webový vyhledávač.